Contact Us

شما میتوانید، بدون مراجعه به کلینیک و بصورت آنلاین و یا تلفنی برای مشاوره و تعیین وقت ، اقدام کنید . برای این منظور کافیست با شماره تماس زیر تماس حاصل کنید و یا به ایمیل فوق ، سوال خود را ارسال کنید

در غیر این صورت کافیست با کلیک بروی گزینه زیر فرم مربوطه را تکمیل و ارسال کنید

تکمیل و ارسال فرم پرسش و پاسخ

نظر سنجی

نظر شما در مورد اطلاع رسانی سایت ما چیست؟

عالی - 57.3%
خوب - 9.1%
متوسط - 7%
ضعیف - 26.6%

مجموع آراء: 143
نظر دهی پایان یافته است on: 20 مارس 2022 - 00:00

غربالگری سرطان دهان از برنامه های جامع کشوری معاونت تحقیقات وزارت بهداشت ، درمان و علوم پزشکی است .
سرطان دهان در رتبه بندی مجامع بین المللی پزشکی در جایگاه هفتم پرشیوع ترین سرطان ها قرار دارد .
طرح ملی غربالگری سرطان دهان را دانشگاه علوم پزشکی مازندران با همکاری دانشکده دندانپزشکی ساری به اجرا گذاشته است .

مطالعه بیشتر...

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی از ملاحظات خاص ارتودنسی بزرگسالان است. دستگاههای ارتودنسی ثابت بصورت رایج از جنس فلزی ( استنلس استیل ) هستند. موقعیت شغلی یا اجتماعی حساس بعضی اشخاص مانند هنرپیشه ها، باعث شده که آنها خواهان ارتودنسی با دستگاههای ارتودنسی نامریی باشند که دیده نشود. تکنیکهایی که تحت عنوان ارتودنسی نامریی ( Invisible) معرفی شده اند، بصورت ارتودنسی نامرئی ثابت یا ارتودنسی نامرئی متحرک هستند و به سه گروه تقسیم می شوند:

مطالعه بیشتر...

وقتی فک و دندان هنوز در حال رشد هستند حرکت دادن دندان و نفوذ در محل آن و اندازه بندی فک بسیار راحت تر است. درمان سریع، طول درمان را کوتاهتر میکند. فضای به وجود آمده در اثر افتادن دندان در کودکی باید باز نگه داشته شود. اگر درمان انجام نشود این فضا بسته خواهد  شد، چون دندان کناری جای آن را خواهد گرفت.

مطالعه بیشتر...

در صورتی که سیم موجب تحریک بافت‌های دهانی شما شده می‌توانید با پاک‌کن انتهای مداد آن را از ناحیه‌ی تحریک دور کنید و اگر قادر به انجام این کار نبودید آن را با یک تکه‌ی کوچک موم مخصوص یا یک تکه پنبه و یا آدامس بدون قند بپوشانید تا وقتی که به ما مراجعه ‌کنید.
اگر سیم اصلی از تیوب انتهایی خارج شد سعی کنید آن را با یک پنس و یا یک گیره‌ی ظریف به داخل تیوب برگردانید. در غیر این صورت یک تکه موم بر روی ناحیه قرار دهید و در صورت عدم موفقیت به عنوان راه حل انتهایی می‌توانید سیم را با ناخن‌گیر یا یک سیم‌چین ظریف در ناحیه‌ی نزدیک به براکت آخر قطع کنید.

مطالعه بیشتر...

لکوپلاکیا – قسمت اول

لکوپلاکیا وضعیتی است که باعث می شود پچ های ضخیم و پلاک مانند سفید رنگی روی زبان، لثه ها و مخاط دهان رشد کنند. مواد و عادات محرک مخاط دهان مانند استفاده از دخانیات می توانند باعث ایجاد لکوپلاکیا شوند.
بیشتر پچ های سفیدرنگی که در دهان ظاهر می شوند دردناک نیستند و خود به خود از بین می روند، اما اگر لکوپلاکیا باشند می توانند پیش درآمد سرطان دهان باشند.
سازمان بهداشت جهانی (WHO) لکوپلاکیا را بعنوان ضایعات سفید دهانی تعریف کرده است که شدت خطر آنها زیر سوال است و به هیچ بیماری غیر جدی دیگری مرتبط نیستند.
لکوپلاکیا یک اصطلاح بالینی است که شامل تعداد زیادی از ضایعات سفید دهانی می شود. برای تشخیص قطعی لکوپلاکیا باید بیوپسی و تست انجام داد.

مطالعه بیشتر...