Contact Us

شما میتوانید، بدون مراجعه به کلینیک و بصورت آنلاین و یا تلفنی برای مشاوره و تعیین وقت ، اقدام کنید . برای این منظور کافیست با شماره تماس زیر تماس حاصل کنید و یا به ایمیل فوق ، سوال خود را ارسال کنید

در غیر این صورت کافیست با کلیک بروی گزینه زیر فرم مربوطه را تکمیل و ارسال کنید

تکمیل و ارسال فرم پرسش و پاسخ

نظر سنجی

نظر شما در مورد اطلاع رسانی سایت ما چیست؟

عالی - 57.3%
خوب - 9.1%
متوسط - 7%
ضعیف - 26.6%

مجموع آراء: 143
نظر دهی پایان یافته است on: 20 مارس 2022 - 00:00

درمان‌های ارتودنسی نیز همانند دیگر درمان‌های تخصصی پزشکی نیازمند کسب تخصص و دانش لازم است، به‌طوری‌که یک دندانپزشک عمومی برای کسب آن می‌بایست پس از اتمام دوره‌ی شش ساله دندانپزشکی، یک دوره‌ی 3 تا 4 ساله را به عنوان دوره‌ی تخصصی ارتودنسی بگذارند. به این ترتیب طبیعتا یک دندانپزشک عمومی که دوره‌ی تخصصی مذکور را نگذرانده فاقد دانش و آگاهی و تجربه‌ی لازم در این زمینه بوده و صلاحیت انجام اکثر درمان‌های ارتودنسی را ندارد. البته همکاران عزیز دندانپزشک دانش لازم برای انجام بعضی درمان‌های ارتودنسی پیشگیری و یا موارد ساده‌تر ناهنجاری‌های ارتودنسی که اکثرا با پلاک‌های متحرک درمان می‌شوند را دارا می‌باشند ولی موارد پیچیده و تخصصی که اکثرا در حوزه‌ی درمان‌های ثابت قرار می‌گیرند می‌بایست توسط متخصص ارتودنسی درمان گردند.

 

متاسفانه در سال‌های اخیر با شیوع دوره‌های کوتاه مدت آموزش ارتودنسی توسط موسسه‌ها و افراد فاقد صلاحیت و به قصد کسب درآمد، تعدادی از همکاران عزیز دندانپزشک تحت آموزش‌های ناقص و سطحی این دوره‌ها قرار گرفته‌اند و بدون داشتن تخصص لازم اقدام به انجام درمان‌های پیچیده و تخصصی ارتودنسی می‌نماید که در اکثر موارد علاوه بر اینکه کیفیت نتیجه درمان بسیار پایین و ناقص بوده و بیشتر بیماران به دلیل عدم رضایت از نتیجه‌ی درمان می‌بایست با صرف وقت و هزینه‌ی مجدد به متخصص مراجعه کنند، گاهی منجر به خسارات و عوارض جبران ناپذیری برای بیمار می‌گردد که حتی الامکان جبران آنها توسط یک متخصص ارتودنسی مجرب نیز وجود ندارد.