Contact Us

شما میتوانید، بدون مراجعه به کلینیک و بصورت آنلاین و یا تلفنی برای مشاوره و تعیین وقت ، اقدام کنید . برای این منظور کافیست با شماره تماس زیر تماس حاصل کنید و یا به ایمیل فوق ، سوال خود را ارسال کنید

در غیر این صورت کافیست با کلیک بروی گزینه زیر فرم مربوطه را تکمیل و ارسال کنید

تکمیل و ارسال فرم پرسش و پاسخ

نظر سنجی

نظر شما در مورد اطلاع رسانی سایت ما چیست؟

عالی - 57.3%
خوب - 9.1%
متوسط - 7%
ضعیف - 26.6%

مجموع آراء: 143
نظر دهی پایان یافته است on: 20 مارس 2022 - 00:00

یکی از نگرانی‌های عمده متقاضیان درمان ارتودنسی طولانی بودن دوره درمان است که این امر علاوه بر لزوم مراجعات زیاد و تحمل وسایل ارتودنسی به مدت طولانی، موجب افزایش ریسک پوسیدگی دندانی و مشکلات لثه‌ای (در موارد عدم رعایت بهداشت توسط بیمار) نیز می‌گردد. همچنین در مواردی این امر باعث انصراف بیمار از انجام درمان گردیده و او را از مزایای درمان‌های ارتودنسی محروم می‌نماید. تلاش‌های زیادی به منظور افزایش سرعت حرکت دندان‌ها و به تبع آن کاهش طول مدت درمان ارتودنسی تا کنون انجام شده است که منجر به ابداع روش‌های متنوعی در این زمینه گردیده است. در اینجا به اختصار به چند مورد از آنها اشاره می‌نمائیم:

 

کورتیکوتومی

این روش شامل ایجاد برش‌ها و شیارهایی بر روی سطح استخوان در اطراف ریشه دندان‌ها از طریق جراحی است. این برش‌ها موجب ایجاد پروسه التهابی و جذب مواد شیمیایی مربوطه به مناطق تحت جراحی شده و چون این مواد شیمیایی در فرآیند حرکت دندان نیز دخیلند، باعث افزایش سرعت حرکت دندان‌ها می‌گردند. این روش تا حدی تهاجمی است زیرا انجام آن مستلزم کنار زدن لثه از روی استخوان اطراف ریشه بوده و پس از ایجاد شیارها لثه به جای اولیه بازگردانده شده و توسط بخیه تثبیت می‌گردد. به همین دلیل پذیرش آن توسط بیماران ارتودنسی کمی دشوار است.

روش ایجاد لرزش یا ویبراسیون

این روش شامل استفاده از ابزارهایی است که لرزش‌های ظریفی بر روی دندان‌ها ایجاد می‌نمایند، این وسایل دارای یک موتور الکتریکی نوسان کننده (oscillator) و یک قسمت دهانی (mouthpiece) می‌باشد. قسمت دهانی طوری طراحی شده است که بیمار می‌تواند آن را بین دندان‌های دو فک قرار داده و نگهدارد (گاز بگیرد) و سپس دستگاه را روشن نماید. بدین ترتیب لرزش‌های اولتراسونیک از موتور به قسمت دهانی و سپس به تک تک دندان‌ها منتقل شده و موجب تسریع حرکت دندان‌ها و همچنین کاهش درد حین درمان می‌گردد . این وسایل می‌بایست به مدت معینی (از 5 تا 20 دقیقه) در روز استفاده شوند تا موثر باشند. این دستگاه‌ها توسط شرکت‌های مختلفی نظیر ACCELEDENT و PROPEL تولید می‌شوند و در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرند. در صورت تمایل به استفاده از این روش می‌توانید از ما در مورد آن سوال کنید.

ایجاد سوراخ‌های ریز یا (MICRO OSTEO PERFORATION)

این روش بسیار ساده بوده و در یک جلسه‌ی کوتاه به راحتی قابل انجام است بدین ترتیب که ابتدا بیمار دهان خود را دو بار با دهان شویه ضد عفونی کننده به مدت یک دقیقه شستشو داده و سپس بی‌حسی مختصری در ناحیه به‌وسیله ژل‌های موضعی و یا تزریق بسیار سبک اعمال می‌گردد و پس از بی‌حس شدن ناحیه سوراخ‌های ریزتوسط وسیله مخصوص ایجاد می‌گردد. معمولا از ناحیه سوراخ‌ها خونریزی ایجاد نمی‌شود ولی گاهی خونریزی مختصری وجود دارد که به سرعت متوقف می‌گردد. همچنین به‌طور معمول دردی در ناحیه وجود نخواهد داشت ولی در صورت وجود درد مختصر با استفاده از مسکن استامینوفن به سادگی برطرف می‌شود. در طول درمان ارتودنسی ممکن است یک یا دو بار از این روش برای کاهش زمان درمان استفاده شود. این روش سرعت حرکت دندان را در حدود 2/3 برابر افزایش می‌دهد بدین ترتیب زمان درمان را تا حدود 40 الی 50 درصد کوتاهتر می‌نماید. در صورت تمایل برای بهره‌مندی از این روش می‌توانید اطلاعات بیشتری از ما بگیرید. همچنین در قسمت گالری تارنمای ما می‌توانید ویدیوهای مربوط به این روش را مشاهده فرمائید.