Contact Us

شما میتوانید، بدون مراجعه به کلینیک و بصورت آنلاین و یا تلفنی برای مشاوره و تعیین وقت ، اقدام کنید . برای این منظور کافیست با شماره تماس زیر تماس حاصل کنید و یا به ایمیل فوق ، سوال خود را ارسال کنید

در غیر این صورت کافیست با کلیک بروی گزینه زیر فرم مربوطه را تکمیل و ارسال کنید

تکمیل و ارسال فرم پرسش و پاسخ

نظر سنجی

نظر شما در مورد اطلاع رسانی سایت ما چیست؟

عالی - 57.3%
خوب - 9.1%
متوسط - 7%
ضعیف - 26.6%

مجموع آراء: 143
نظر دهی پایان یافته است on: 20 مارس 2022 - 00:00

واژه‌ی ارتودنسی با لیزر یک عبارت نادرست بوده و در واقع تنها جنبه ترفند تبلیغاتی دارد زیرا به‌طور کلی کاربرد لیزر در دندان‌پزشکی محدود به جراحی‌ها و برداشت بافت‌ها می‌باشد و در ارتودنسی و یا حتی درمان‌های ترمیمی و زیبایی کاربردی ندارد. سرچشمه‌ی این ترفند تبلیغاتی نیز از آنجاست که در سال‌های اخیر درمان‌های ترمیمی زیبایی به غلط جایگزین درمان‌های ارتودنسی معرفی شده‌اند به‌طوری‌که دندان‌های نامرتب و بهم ریخته تراش داده شده و تاج آنها با استفاده از ماده ترمیمی کامپوزیت به صورت ظاهرا مرتب ترمیم و بازسازی می‌گردند و از آنجایی که ماده ترمیمی مذکور معمولا توسط منبع نور UV از حالت خمیری به حالت جامد و سخت تبدیل می‌شود، منبع نور مذکور به عنوان لیزر معرفی می‌شود که کاملا نادرست است.

لازم به ذکر است که درمان‌های ترمیمی مذکور در موارد خاص تجویز دارد ولی نمی‌توان آن را در همه‌ی موارد جایگزین درمان ارتودنسی معرفی نمود زیرا در صورت کاربرد آنها در موارد نامناسب می‌تواند منجر به نتایج نازیبا و مشکلات و درگیری‌های لثه‌ای و بافت‌های پریودنتال گردد. ضمن اینکه بافت سالم و طبیعی مینا از دست رفته و امکان درمان ارتودنسی صحیح نیز در اکثر موارد از بیمار سلب می‌گردد.