Contact Us

شما میتوانید، بدون مراجعه به کلینیک و بصورت آنلاین و یا تلفنی برای مشاوره و تعیین وقت ، اقدام کنید . برای این منظور کافیست با شماره تماس زیر تماس حاصل کنید و یا به ایمیل فوق ، سوال خود را ارسال کنید

در غیر این صورت کافیست با کلیک بروی گزینه زیر فرم مربوطه را تکمیل و ارسال کنید

تکمیل و ارسال فرم پرسش و پاسخ

نظر سنجی

نظر شما در مورد اطلاع رسانی سایت ما چیست؟

عالی - 57.3%
خوب - 9.1%
متوسط - 7%
ضعیف - 26.6%

مجموع آراء: 143
نظر دهی پایان یافته است on: 20 مارس 2022 - 00:00

مسواک وسیله ای است که معمولا به طور روزانه با آن ارتباط داریم. و بنابراین نگهداری از آن و بهداشت آن تأثیر زیادی در سلامت بدن ما خواهد داشت. زیرا بیماری های زیادی وجود دارند که از طریق دهان راه پیدا می کنند و باعث عفونی شدن بدن می شوند

نذاشتن مسواک در نزدیک محل توالت

باید توجه داشته باشید که هیچگاه مسواک خود را در محل توالت قرار ندهید زیرا طبق تحقیقات کارشناسان در یک کاسه توالت میکروب های فراوانی وجود دارند که می توانند تا دو متر جابه جا شوند. البته اگر بین توالت و روشویی دربی وجود داشته باشد و فاصله ای باشد، ایرادی ندارد.

 

شستن مسواک

بعد از هر بار مسواک زدن حتماً به طور کامل مسواک خود را شستشو کنید تا تمام خمیردندان باقی مانده بین آن پاک شود.

از آن جایی که باکتری ها تمایل زیادی به محیط های مرطوب دارند پس سعی کنید مسواک خودتان را همیشه خشک نگه دارید. توصیه می شود بعد از مسواک زدن از درپوش مسواک استفاده نکنید زیرا درپوش امکان خشک شدن مسواک را نمی دهد و آن را مرطوب نگه می دارد و با اینکار رشد باکتری ها بر روی مسواک تسریع خواهد شد.

قرار دادن مسواک به صورت عمودی

همیشه مسواک خودتان را به صورت عمودی و ایستاده قرار دهید و هرگز آن را روی یک سطح نگذارید. برای اینکار می توانید از یک لیوان استفاده کنید و مسواک خود را درون آن قرار دهید.

از مسواک دیگران استفاده نکنید

مسواک یک وسیله کاملا شخصی می باشد و هرگز نباید از مسواکی که دیگران استفاده کردند، استفاده کنیم. و همچنین نباید به دیگران نیز این اجازه را بدهیم تا از مسواک ما استفاده کنند. البته معمولا همه افراد این مورد را رعایت می کنند!!

عوض کردن منظم مسواک

حتی المقدور سعی کنید به طور منظم هر چند وقت یک بار مسواک خود را تعویض کنید. زیرا شما هرچقدر هم در نگهداری آن رعایت کنید، باز هم تعدادی میکروب و باکتری روی آن می نشینند و همچنین برس های آن نیز به مرور ازبین می روند و ناکارآمد می شوند. توصیه می شود حداقل هر سه ماه یک بار از مسواک جدید استفاده کنید.

چند وقت به چندو قت باید مسواک عوض شود

بهترین روش برای کاهش میزان باکتری مسواک این است که به طور مرتب، مسواکتان را عوض کنید.

انجمن دندانپزشکی امریکا توصیه کرده که هر 3 تا 4 ماه یک بار، مسواک خود را تعویض کنید.

اگر موی مسواک فرسوه شده و یا بیمار هستید و یا دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستید، به طور مرتب باید مسواک خود را تعویض کنید.

اگر دارای مسواک برقی هستید، سر مسواک خود را عوض کنید.