Contact Us

شما میتوانید، بدون مراجعه به کلینیک و بصورت آنلاین و یا تلفنی برای مشاوره و تعیین وقت ، اقدام کنید . برای این منظور کافیست با شماره تماس زیر تماس حاصل کنید و یا به ایمیل فوق ، سوال خود را ارسال کنید

در غیر این صورت کافیست با کلیک بروی گزینه زیر فرم مربوطه را تکمیل و ارسال کنید

تکمیل و ارسال فرم پرسش و پاسخ

نظر سنجی

نظر شما در مورد اطلاع رسانی سایت ما چیست؟

عالی - 57.3%
خوب - 9.1%
متوسط - 7%
ضعیف - 26.6%

مجموع آراء: 143
نظر دهی پایان یافته است on: 20 مارس 2022 - 00:00

درمان ارتودنسی دیپ بایتدر این ناهنجاری دندانهای جلوی بالا و پایین بیش از اندازه به لحاظ عمودی همپوشانی دارند. این امر می تواند سبب نازیبا کردن لبخند گردد. از طرفی چون که در این مشکل لبه دندانهای پایین با لثه پشت دندانهای بالا تماس برقرار می کند ممکن است باعث سایش لبه دندانهای پایین، ناراحتی پریودنتال و یا اختلال در عملکرد مفصل گیجگاهی فکی شود.

دلایل بروز دیپ بایت

رویش بیش از اندازه دندانهای قدامی، رویش کمتر دندانهای خلفی و یا ارتفاع اندک صورت می تواند از دلایل بروز دیپ بایت باشد. بنابراین عوامل دندانی، فکی یا هر دو در بروز دیپ بایت موثرند. هر چه اتیولوژی دیپ بایت بیشتر جنبه اسکلتی داشته باشد نقش ژنتیک نسبت به محیط در بروز آن بیشتر خواهد بود.

درمان دیپ بایت

چنانچه دیپ بایت قبل از بلوغ جنسی تشخیص داده شود می توان به کمک دستگاه های متحرکی نظیر بایت پلیت قدامی اقدام به کنترل رشد دندانهای جلویی و تسهیل رویش دندانهای خلفی نمود تا بدین ترتیب به تدریج همپوشانی عمودی دندانهای جلویی کاهش یابد. در حالیکه درمان دیپ بایت در دوران خاتمه رشد با ارتودنسی کاموفلاژ یا جراحی فک میسر خواهد بود.