Contact Us

شما میتوانید، بدون مراجعه به کلینیک و بصورت آنلاین و یا تلفنی برای مشاوره و تعیین وقت ، اقدام کنید . برای این منظور کافیست با شماره تماس زیر تماس حاصل کنید و یا به ایمیل فوق ، سوال خود را ارسال کنید

در غیر این صورت کافیست با کلیک بروی گزینه زیر فرم مربوطه را تکمیل و ارسال کنید

تکمیل و ارسال فرم پرسش و پاسخ

نظر سنجی

نظر شما در مورد اطلاع رسانی سایت ما چیست؟

عالی - 57.3%
خوب - 9.1%
متوسط - 7%
ضعیف - 26.6%

مجموع آراء: 143
نظر دهی پایان یافته است on: 20 مارس 2022 - 00:00

درمان ناهنجاری عقب بودن فک پایین با کشیدن دو دندان ۴ در فک بالا توسط ارتودنسی کاموفلاژ عقب بودن فک پایین یا ناهنجاری کلاس II می تواند علاوه بر مشکل زیبایی با افزایش احتمال شکستن دندانهای جلویی بالا همراه باشد.

دلایل عقب بودن فک پایین

شایعترین دلیل این ناهنجاری، ارث می باشد. البته در موارد نادری اختلالات تکاملی حین بارداری و یا در دوران کودکی می تواند به بروز این ناهنجاری کمک کند. از مهمترین دلایل محیطی شناخته شده برای بروز اخلال در رشد فک پایین می توان به ضربه یا تروما اشاره کرد. ضربه به فک در مواردی ممکن است سبب کندی رشد فک گردد. لذا توصیه می گردد کودکانی که دچار تروما می شوند باید در صورت مشاهده هر گونه ناقرینگی صورت یا کندی رشد فک با متخصص ارتودنسی مشاوره کنند.

درمان عقب بودن فک پایین

در سنین رشد (۱۱-۱۰ سالگی در دختر ها و ۱۲-۱۱ سالگی در پسرها) می توان اقدام به هدایت رشد فک و درمان عقب ماندگی رشد فک نمود. دستگاههایی که به این منظور بکار می روند دستگاه فانکشنال یا هدگیر می باشد. بعد از بلوغ جنسی (بروز قاعدگی در دخترها) به دلیل کاهش محسوس آهنگ رشد، دیگر نمی توان به طور مؤثر ارتوپدی فک را انجام داد. در این صورت بسته به شدت ناهنجاری فکی زمینه ای و خواست بیمار از نتیجه درمان، ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی همراه جراحی فک در نظر گرفته می شود.